Vemus Endüstriyel Elektronik

  • Vemus
  • Sorumluluk
  • Değerler
  • Misyon - Vizyon

Daima Daha İyi

Müşterilerine elektronik ve yan donanımları konusunda bütüncül çözüm ortağı olan Vemus, her zaman farklı, özgün tasarımlar sunarak güçlü işbirlikleri kurar. Elektronik projeleriyle birçok yeniliğin öncüsü olan, inovatif çözümler yaratan, böylelikle müşterilerinin rekabetçiliğine önemli katkılar yapan Vemus, “daima daha iyinin” yolundadır.

Kuruluş Hikayesi

Mustafa Dayanıklı; “80'li yılların başında abim Vehbi Dayanıklı ve ben elektronik dergilerini büyük bir merakla ve radyo yapma isteğiyle takip etmeye başladık. Harçlıklarımızla aldığımız komponentlerle amatör radyo yaptık. Evimizin terasında kurduğumuz küçük atölyemizde ürettiğimiz elektronik kartları Bursa Elektronikçiler Çarşısı'nda satmak bizim için büyük hazdı. Abimin askerlik dönüşü ve benim de henüz Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği 3. sınıfta okurken, özgün elektronik tasarımlar, cihazlar üretmenin heyecanı ve hayatımıza bu şekilde anlam kazandıracağımızı düşünerek bodrum katında bir yer tutup iş hayatına girişimci olarak atıldık. Ablamızın teras kattaki atölyemizde zemine yazdığı ve isimlerimizin baş hecelerinden oluşan “Vemus kuruluş hikayesi” böylelikle başlamış oldu. Şu an 40 kişilik genç, dinamik ve güçlü bir ekiple Organize Sanayi de bulunan fabrikamızda işimize tutku derecesindeki sevgimiz ile hayatımıza anlam katmaya devam ediyoruz.” Devamında sayın Dayanıklı “Gelin, yenilikçi projelerinizin elektronik tasarımlarını birlikte yapalım ve böylece hikayelerimiz içi içe geçsin...” çağrısında bulundu.

Disiplinlerarası Proje Yeteneği

Vemus, bir çok sektöre hizmet sunarak bu deneyimlerini projelerine yansıtma becerisi gösterebilen bir firmadır. Çünkü biliyoruz ki günümüzde, “disiplinlerarası proje yeteneği”, rekabette üstünlük yaratır. Vemus endüstriyel mutfak ve fırıncılık sektöründen, market ekipmanlarına, iklimlendirme sektöründen otomativ sektörüne proje çeşitliliği ile bu yeteneğini kanıtlamaktadır. Ayrıca elektronik kilit sektörüne, Kilitronik markası ürünler tasarlayan Vemus Elektronik, dünyaya açılan bir yöne de sahiptir.

Şeffaflık ve Çözüm ortaklığı

Vemus, projelerinde şeffaflığı ve çözüm ortaklığını en önemli sorumluluk olarak ele almaktadır. Biliyoruz ki şeffaflık güveni, çözüm ortaklığı da işi teminat altına alır. Bunun ifadesi olarak Vemus kartvizitlerinde bulunan “puzzle” şeffaflığımızı ve çözümün bizde olduğunun bir ifadesidir.

İnsan ve Çevre Sağlığı Sorumluluğumuz

Vemus kurulduğu günden bu yana 'insan ve çevre sağlığını koruma' ilkesi ile projeler üretmektedir. En son geliştirdiği Kilitronik miniK10 ürünü bir buton pil ile 10 yıl pil atığı oluşturmadan kullanabilen, bu alanda çevre dostu olan Dünya'nın ilk ve öncü elektronik dolap kilidi olmuştur. Her yıl araştırma ve geliştirme faaliyetleri için yatırım yapılmaktadır. Üretimde, malzeme seçiminde çevreye en az zararlı kompanentler, “yeşil teknolojiler” kullanılmaktadır. Tüm projeler CE direktiflerine uyumlu üretilmektedir.

Yenilikçilik Sorumluluğumuz

ESİD'in Elektronikte Yenilikçilik Yaratıcılık yarışmasında başarı ödülü, Uluslararası Patent Birliği tarafından Bursada 5.lik ödülü ile onurlandırılan Vemus Elektronik, yenilikçiliğini her alanda kanıtlamaktadır. Vemus yaptığı proje sonuçlarında müşterilerine “yenilikçiliği” taahhüt ederek, müşterilerine katma değer üretme ve rekabetçiliğine katkılar sunma sorumluluğunu üstlenmektedir.

Kalite Sorumluluğu

ISO 9001 kalite sistemimizin yanı sıra , üretim son teknoloji makine ve ekipmanlarla gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra ürünlerimizin kalite taahhüdünü yerine getirmek amacıyla iklimlendirme testleri, ürün ömür testleri, EMC, ESD vb testler kendi bünyemizde yapılmakta, ürüne özel test sistemi tasarlayıp uygulayabilen yeteneklerimiz ile “kalite sorumluluğumuzu” çok boyutlu olarak ele almaktayız.

Sosyal Sorumluluk

Eğitim alanında; genç akademik yetenekleri ve eğitim kurumlarında gerçekleştirecekleri projeleri, olanaklarımız ölçüsünde sponsor olarak desteklemekteyiz. Meslek lisesi, meslek yüksek okulu ve üniversite öğrencilerine staj olanakları sunarak, teorik bilgilerini uygulama deneyimlemelerini sağlanmaktadır. Sektörel dernekler ve odalarda; Vemus sektörü ve iş dünyası ile ilgili çeşitli dernek ve oda yönetimlerinde aktif görevler alarak, bilgi birikim ve deneyimlerini toplumla paylaşmaktadır. Toplumumuzun teknoloji ve girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması için çeşitli projelerde görevler üstlenmektedir.

Sürdürülebilir Büyüme

Karlılık seviyesi, tek başına bir hedef değil, Vemus'un varlığını ve gelişimini sürdürmesi anlamına gelmektedir. Bu kapsamda çalışanlarımızın iş güvencesi ve O'nların sürekli gelişimi bizler için vazgeçilmez unsurlardır.

Açık ve Güvenilir Davranma

Aradığımız saygıyı ve tanınmayı hak etmek için uygun şekilde çalışmanın yanı sıra yaptıklarımızı da göstermeliyiz. Bunun anlamı, insanların güvenilir ve saygın bir şirket bulmasını sağlamaktır. Bu nedenle aktif bir bilgilendirme sistemine sahip olmalıyız ve sistemli bir şekilde ilgili kişilere ne yaptığımızı, ne maksatla ne yapmayı düşündüğümüzü aktarmalıyız. Açık ve dürüst olmalıyız.

Ortaklık

Müşterilerimiz bizi güvenilir uzun soluklu bir ortak olarak algılamalıdır. Müşteri memnuniyeti, en önemli hedeflerden ve başarı kriterlerinden biridir. Bunun anlamı müşterilerimize verdiğimiz tavsiyelere gösterdiğimiz önemin, müşterilerin gerçek ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere ulaşmasını sağlamasıdır. Servis hizmetlerine büyük önem vermekteyiz çünkü müşterilerimizi eğitmek, bilgilerimizi ve deneyimlerimizi satıcılar ve diğerleri ile paylaşmak da dahil ürünlerimizden sorumlu olduğumuzu düşünmekteyiz.

Yenilikçilik

Biz tüm iş süreçlerinde yeniyi ve farklı olmayı hedeflemeliyiz. Artan rekabet ortamında müşteri beklentilerini karşılayan ve müşteriye bir değer sunan yenilikler ve farklılıklar ile rekabetimize güç katacağız. Yenilikçi fikirlerin ortaya çıkarılması ve onların başarı ile uygulamaya sokularak değer üretme Vemus'un vazgeçilmez iş yaklaşımıdır. Yenilikçi ve farklı olmak uzun gelecekte de rekabetin önemli unsurlarıdır.

Öncülük ve Liderlik

Yaptığımız tüm işlerde öncü ve lider olmayı temel değerlerimiz arasında sayıyoruz. Öncü ve lider olan, yenilik ve farklılığı yaratabilir.

Hız

Tüm iş süreçlerinde olabildiğince hızlı iş, öncü ve lider olanın vazgeçilmezidir. Artan uluslar arası rekabet, yavaş olanı affetmez.

MİSYONUMUZ - varlığımızın Temeli

Yüksek kalite ve güvenlikli yenilikçi elektronik ürünleri geliştirmek ve bunları Dünya'ya satmak, böylelikle insan yaşamının “konfor ve güvenliğine” katkıda bulunmaktır.

VİZYONUMUZ - hedeflediğimiz gerçekler

Elektronik ve grafik ürünlerimizde en farklı yaklaşımlar ile Dünya'da tanınır duruma gelmek ve müşterilerimizin bizi iyi bir iş ortağı olarak görmesi, Çalışanlarımızın kendilerini geliştirebildikleri ve iş tatmini buldukları bir ortamda çalışma olanağı sunmak, işteki başarılarının tatmin duygularından ve kendi istekli katkılarından geldiği bir ortamın sağlanması, Sosyal çevremizin Vemus'u, ülke ekonomisine katkı sağlayan, insana ve çevreye saygılı bir şirket olarak tanımaları ve görmeleridir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Bize Ulaşın

Sormak yada iletmek istediğiniz konuyu iletişim formundan yada aşağıdaki telefon numaralarından bize iletebilirsiniz. İvedilikle yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

vemus@vemus.com.tr

MERKEZ :
Zeytin Cad. No:14 NOSAB - Nilüfer/Bursa, TÜRKİYE

+90 (224) 411 10 30

İSTANBUL OFİS :
Fatih Sultan Mehmet Mah. Poligon Cad. Buyaka 2, Kule-3 No:8c/1, 34771 - Ümraniye/İstanbul, TÜRKİYE

+90 (216) 939 67 65